Paul McCartney blaast tachtig kaarsjes uit
Paul McCartney viert zaterdag 18 juni zijn tachtigste verjaardag. Samen met John Lennon, George Harrison en Ringo Starr vormde hij tussen 1962 en 1970 The Beatles.
In de jaren zestig scoren The Beatles hits met Help!, A Hard Days Night, Yesterday en Hey Jude. Jonge vrouwelijke fans zorgen in die tijd voor een ware Beatles-manie en daardoor ontstaan hysterische taferelen bij concerten. In 1969 kondigt Lennon zijn vertrek bij de band aan, maar dit blijft nog geheim voor de buitenwereld. Tot McCartney een jaar later zijn eerste soloalbum uitbrengt en het einde van The Beatles bekendmaakt.
Sombere periode
NU.nl schrijft op de tachtigste verjaardag van McCartney, dat de zanger na het stoppen van The Beatles door een zware periode ging en met een depressie kampte. Hij begint een nieuwe band: Wings, waarmee de James Bond-soundtrack Live And Let Die wordt uitgebracht. In de jaren erna is hij actief als soloartiest en brengt nog veel soloalbums uit.
Een jaar lang huilen
In zijn privéleven kende de zanger ook moeilijke tijden. In 1998 overleed zijn vrouw Linda aan de gevolgen van borstkanker. Na het verlies van zijn vrouw, kon McCartney een jaar lang alleen maar huilen, vertelde hij aan de BBC. Inmiddels is McCartney al jaren getrouwd met Nancy Shevell.
De 80 tachtig nummers van Paul McCartney
Speciaal voor zijn tachtigste verjaardag zet USA Today de tachtig beste liedjes van Paul McCartney op een rijtje. Wat op nummer één staat? Het liedje Maybe I’m Amazed uit 1977.