Alyn van Rij (62) woont sinds december 2002 op Bonaire en stopt haar Nederlandse roots in alle gerechten. Zo ook in deze zuurkool met ham di Pasku, een klassieke Antilliaanse twist.
Dit recept is goed voor 6 personen.
Dit heb je nodig:
125 g spekreepjes
1 teen knoflook, in plakjes
1 paprika, in blokjes
½ courgette, in blokjes
800 g zuurkool
Scheut droge witte wijn
1 bekertje crème fraîche
versgemalen peper, zout
Voor de aardappelpuree:
1 kg aardappels, in stukken
2 dl melk
2 el kruidenboter
1 ei
2 el geraspte Parmezaanse kaas
Bereidingswijze voor zuurkool met ham di Pasku:
Bak voor de zuurkool de spekjes uit,
schep ze uit de pan en bak in het spekvet de knoflook, paprika en courgette.
Voeg als de courgette gaar is de zuurkool toe en warm goed door.
Voeg de laatste 5 min. de wijn en 3 el van de crème fraîche toe en breng op smaak met peper en zout.
Verwarm voor de aardappelpuree de melk en kook de aardappels hierin in 15-20 min. gaar.
Stamp ze fijn en klop er dan de kruidenboter, het ei en de kaas door.
Breng stevig op smaak met peper en eventueel zout.
Bereidingstijd: ± 30 min.
Variatietip
Roer bij de aardappelpuree de kaas niet door de puree, maar schep de puree in een ovenschaal en bestrooi dan met de kaas. Schep de zuurkool ook in een ovenschaal. Zet beide ± 20 min. in een oven van ± 180 °C.
Ziet er goed uit!
Recept | Alyn van Rij Fotografie | Maarten van der Wal
Dit artikel verscheen eerder in Margriet 2020-12. Je kunt deze editie nabestellen via magazine.nl.
Heb je geen tijd om vanuit je luie stoel je favoriete tijdschrift te lezen, maar wil je wél op de hoogte blijven van het beste van Margriet? Dan hebben wij iets leuks voor je: je kunt vanaf nu praten met Margriet via je Google Home óf Google Assistent op je telefoon of tablet. Zo heb je heel makkelijk toegang tot allerlei extra leuks. Benieuwd? Klik hier om direct met Margriet te praten. Meer uitleg nodig? Klik dan hier.