Lekker zonder melk: soja-kokos-ijstaartje met passievruchten
Ilse van Roekel | 20 augustus 2020
Zelf een ijstaart maken ingewikkeld? Helemaal niet met dít recept. Dit snelle vegan ijstaartje maak je met slechts drie ingrediënten: soja-kokosyoghurt, passievrucht en kokosvlokken.
Ideaal als dessert voor veganisten, mensen met lactose-intolerantie én iedereen die gewoon eens iets anders wilt proberen.
Plantaardig
Steeds meer mensen kiezen ervoor om geen melk te eten. Sommigen door een intolerantie of allergie, anderen omdat ze liever geen dierlijke producten meer willen eten. Er komen steeds meer plantaardige vervangers voor melk in de schappen, en ook chocolade, kaas en ijs is tegenwoordig veganistisch te verkrijgen. Maar er is natuurlijk weinig zo leuk als zélf in de keuken staan om een dessert te maken. Dit makkelijke veganistische ijstaartje is heerlijk, óók voor gasten die wel melkproducten eten.