Pakjesavond staat voor de deur. Hoewel het er dit jaar allemaal net iets anders uitziet, is het natuurlijk nog steeds leuk om jezelf en je familie lekker te verwennen. Wat denk je bijvoorbeeld van deze mini-cheesecakes met witte chocolade en kruidnoten voor bij de koffie?
Door de vulling van cheesecake op basis van roomkaas light te maken, wordt hij minder machtig en zwaar, maar nét zo lekker!
Dit heb je nodig:
Met dit recept maak je voldoende voor vier mini-cheesecakes.
Voor de bodem:
50 gram speculaas
1 eetlepel suiker
25 gram boter, gesmolten
Voor de vulling:
110 gram witte chocolade, fijngehakt
150 gram roomkaas light (bijv. Philadelphia)
50 gram mascarpone
30 ml slagroom
± 1 theelepel gemberpoeder
rasp van 1 biologische citroen
75 gram kruidnoten + extra om te versieren
2 velletjes eetbaar bladgoud
kruidnootletters (Bolletje)
extra benodigdheden: staafmixer met hakbakje, 4 muffinvormpjes bekleed met plastic folie
Zo maak je de mini-cheesecakes met witte chocolade en kruidnoten
De bereidingstijd voor de cheesecakes is ongeveer twintig minuten, maar in totaal ben je er wel wat langer mee bezig. De taartjes moeten namelijk nog ruim vijf uur opstijven; slim dus om ze ’s ochtends of een dag eerder te maken.
Hak voor de bodem de speculaas, de suiker en de boter in het hakbakje van de staafmixer tot fijn kruim.
Verdeel over de bodem van de vormpjes en druk goed aan. Laat in de koelkast minimaal 30 min. opstijven.
Doe de chocolade in een hittebestendig kom. Zet op een pan met een klein bodempje zachtjes kokend water. De bodem van de kom mag het water niet raken. Dek af, zet het vuur uit en laat zo zachtjes smelten. Neem van het vuur en laat 2-3 min. afkoelen.
Klop intussen de roomkaas met de mascarpone en de slagroom luchtig en iets stijver. Klop er de chocolade, het gemberpoeder en de citroenrasp door.
Schep de kruidnoten erdoor en verdeel over de vormpjes.
Laat in de koelkast in ± 5 uur opstijven. Neem de cheesecakes uit de vormpjes en versier met het bladgoud, de kruidnootletters en de extra kruidnoten.
Bereidingstijd: ± 20 min. + 5 uur en 30 min.
opstijven
Productie | Colette Beyne Recepten | Dosia Brewer Fotografie | Maarten van der Wal
Artikelen van Margriet.nl ontvangen in je mailbox? Schrijf je in via margriet.nl/nieuwsbrief.