Het zou zomaar kunnen dat je kopje koffie straks een stuk goedkoper is
Kom jij de dag niet door zonder een paar koppen koffie? Dan hebben wij goed nieuws voor je. De kans is namelijk groot dat de prijs van koffie in supermarkten én horecazaken binnenkort flink omlaag gaat.
De termijnprijzen voor koffiebonen zijn naar het laagste punt in dertien jaar gezakt. Als inkopers, supermarkten en verkopers deze prijzen ook gaan volgen, ben je straks aanzienlijk minder geld kwijt.
Gunstige oogstomstandigheden
Arabica-bonen, de basis van de meeste koffie in Nederland, staat dankzij zeer gunstige oogstomstandigheden en lage valuta sinds 2006 niet zo laag geprijsd. De Braziliaanse real-munt waarin de koffiebalen worden afgerekend is onderuit gegaan tegen de dollar.
Neerwaartse cyclus
Analist Carlos Mera van Rabobank is net terug van een vijfduizend kilometer lange inspectietour langs 350 boeren in Brazilië. Uit eigen tellingen van de arabica- en robusta-boon blijkt dat de oogst ‘boven verwachting’ eindigt. “Er is nauwelijks schade te zien van het hete, droge weer in januari,” zo vergelijkt hij. Kortom, overschotten. “Dit betekent de grootste neerwaartse cyclus ooit voor arabica-bonen.”
Artikelen van Margriet.nl ontvangen in je mailbox? Schrijf je in via margriet.nl/nieuwsbrief.
Bron | Telegraaf
Foto | iStock