Colette’s recept: biefstukspiesen
Colette Beyne is culinair redacteur bij Margriet. Op Margriet.nl vindt u iedere week één van haar favoriete recepten. Deze week: biefstukspiesen.
“Nu het weer zo lekker blijft komen er gelukkig nog dagen genoeg om buiten te eten. Als je het eten dan ook voor een gedeelte buiten kunt bereiden is het helemaal leuk. Zelf gebruik ik de barbecue bijna dagelijks, ik zie hem als verlengstuk van mijn keuken waar we vlees, vis of groenten even op leggen. Ik heb er een op gas die binnen 10 minuten op temperatuur is. Hij geeft misschien iets minder smaak, maar dat neem ik gezien de gewonnen tijd voor lief. Daarom deze week een recept voor de barbecue, niet zo voor de hand liggend misschien, met biefstuk. Het grillen gaat snel, omdat het vlees niet door en door gaar moet zijn en in combinatie met de groene asperges en de paddenstoelen weer eens wat anders. Wel moet het vlees minstens 1 uurtje marineren, dat maakt het extra lekker. Ook ideaal voor als u gaat kamperen. Vraag van te voren even na of het mag op de camping. In veel zuidelijke landen mag barbecuen op uw eigen plek niet, maar vaak hebben ze centrale plaatsen waar het wel is toegestaan.”
Het recept
Snijd voor 4 personen 400 g biefstuk en blokjes en marineer ze minstens 1 uur in een mengsel van 100 ml olijfolie, 1 teen knoflook in plakjes, 3 takjes tijm, 1 el honing en 3 el rode wijn. Snijd 2 portobello’s (grote paddenstoelen) in kwarten en leg ze halverwege de tijd in de marinade. Laat de barbecue op temperatuur komen. Rijg vlees en paddenstoelen om en om met 8 groene asperges in drieën (1 min. geblancheerd) aan lange prikkers en rooster ze rondom in 5 min. gaar. Lekker met gevulde broodjes: snijd per persoon een afbakpistoletje open verdeel er een mengsel van 200 g verkruimelde blauwe kaas en 1 kleingesneden struikje roodlof of wat radicchio over. Rooster de broodjes, tussen een rooster geklemd, aan beide kanten gaar en goudbruin.









